ביקור באומן

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נדלן באומן – נכסים והשקעות באומן

 

נדל”ן באומן – אומן הנה מוקד תיירותי מרכזי עבור תיירים יהודים רבים מכל רחבי העולם הבאים לשאת תפילה בציונו של רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן, כיום מסתמנת מגמה נוספת שהולכת וגודלת, והיא של משקיעים ויזמים המחפשים אחר השקעות נדל”ן באומן דירות ונכסים להשקעה באומן. בעוד רבים נשארים עם דעות המיתוס כי מסוכן מאד להשקיע בכלל באוקראינה, נדמה כי הגיע הזמן לנפץ את המיתוס ולשקף את המציאות כפי שהיא כיום.

 

המשקיעים נוהרים לאוקראינה

עד לשנת 1991 אכן הייתה אוקראינה אזור שלא התאימה לתיירות בתחומה ובטח שלא להשקעות נדל”ן באומן, זאת מאחר ואוקראינה הייתה מאופיינת במשטר קומוניסטי. מאותו העת בו אוקראינה הכריזה על עצמאותה, היא ידעה לא מעט תהפוכות שחלקן הביאו אותה למדינה שכיום אתם מכירים, מדינה שבין היתר השקעות בה מומלצות בקרב משקיעי הנדל”ן.

 

פתרונות מגורים באומן

השקעות נדלן באומן היא כדאית מאוד, מאחר והעיר אומן נמצאת בצמיחה גבוהה שמביאה לריבוי תיירים המחפשים דרך קבע אחר פתרונות מגורים באומן,  לצד קהל התיירים, כיום, בשנת 2018, אפשר לומר כי רכישת נדלן באומן, היא רכישה נבונה וחכמה, זאת מאחר והנדל”ן באומן היא מאוד מבוקשת כאשר ההיצע קורס תחת הביקוש, המשמעות? מחירי הנדל”ן באומן נמצאים בנסיקה וכך המשקיעים זוכים להרוויח תשואות על השקעתם.

 

היתרונות בהשקעה בנדל”ן נכסים והשקעות באומן או ברכישת דירה באומן

המחירים באוקראינה זולים יותר מאשר בישראל, עד לכדי מצב בו תוכלו להשקיע את כספכם ביותר מנכס אחד, מאחר ומדובר על מחירים זולים יותר מאשר בישראל או ממקומות אחרים בעולם, הרי שאתם גם יכולים לפזר את ההשקעות שלכם באזורים שונים, פיזור השקעות אומר, כי אינכם צריכים להשקיע באזור אחד ספציפי באומן, אלא תוכלו לרכוש כמה נכסים ונדלן באומן בכמה אזורים שונים. כל שנותר לכם הוא לסמן את הלוקיישן החם ביותר באומן, למצוא את הדירה באומן או הנכס באומן העונה על הצרכים שלכם, להכיר חוקי המיסוי על הנדל”ן באומן ולצאת לדרך עם ההשקעה הבאה שלכם!

 

מה לעשות בכדי לצמצם את החסרונות והסיכונים ברכישת נדל”ן באומן 

מחפשים נכסים והשקעות באומן? ראשית כל, תדאגו לבצע תחקיר מעמיק על זהותו של היזם המתכנן לבנות את המלון דירות באומן, בדקו מי הקבלן המבצע את הבנייה או מי החברה המבצעת את הבנייה על פרוייקט הנדלן באומן – כולל היסטוריה עסקית, משפטית וכלכלית. את המידע הזה תוכלו למצוא בחיפושים ברשתות האינטרנט ובמאגרי מידע באוקראינה.

בנוסף, הקפידו על התייעצות עם לקוחות שרכשו דירה בפרוייקט של היזם באומן. בכל שלב ברכישה מומלץ להתייעץ עם עורך דין שיבצע בדיקה מסודרת ומקצועית ויבדוק את המסמכים הקיימים של היזם ושל בעלי הנכסים באומן, לצורך צמצום רמת הסיכון ומניעת סיבוכים פוטנציאליים בעתיד.

 

חוזה רכישה

על רוכש הדירה באומן לוודא כי האינטרסים שלו מוגנים מבחינה חוזית. ואת זה כדאי לעשות טרם ביצוע עסקת הרכישה, יש לוודא עם עורך דין, כי חוזה הרכישה כולל בתוכו את כל הפרטים הנדרשים, מפרט התוכניות ומפרט הטכני של הנכס באומן, בדקו שאתם מוגנים ומקבלים תמורה בעד המחיר ששילמתם, בדקו במסמכים ובחוזה את השטחים של הנכס באומן או הדירה באומן שאותו אתם מעוניינים לרכוש, בדקו את המידות מדויקות של חדרי הדירה, הגג, המחסן, הגינה, החניה ותדאגו לעגן את כל הפרטים הנ”ל בחוזה מסודר באופן מדויק ומפורש המתאר את כל התחייבויות של היזם הבונה לכם את הדירה באומן.

 

חוזה מעוגן

בנוסף, יש לוודא  כי החוזה מעוגן ומתייחס להחזר כספי נקוב במקרה של בעיות ועיכובים בהשלמת הפרויקט ומסירת הדירה באומן. ההתייחסות לנקודות אלו, יגנו על הרוכש הדירה באומן או רוכש הנכס באומן ומגן על כספו מפני סיבוכים והתמוטטות כלכלית של היזם או הפרת התחייבויות מצדו, מומלץ לרוכש הדירה באומן לאסוף מידע מלא  אודות אופיו של הפרויקט הנבנה באומן. יש לוודא כי אופי הפרויקט ומאפייניו תואמים את צרכיו ושאיפותיו של הרוכש.

מלבד זאת, מומלץ לברר את כל הפרטים האפשריים הקיימים סביב נכס הנדל”ן באומן אותו תרצו לרכוש, בדקו  האם מתוכננים להיבנות תשתיות סביב הנכס, האם הפרויקט באומן ממוקם באזור קרוב התואם את צרכיו של הקונה, האם מדובר בנכס שיהיה נגיש, בדקו את הנוף שעתיד להשתקף מבעד לחלונות הדירה או הנכס באומן.

 

השקעות נדל”ן באומן

יותר ויותר ישראלים משקיעים כיום בנדל”ן באומן כאמצעי נכון לייצור הכנסה מניבה, שתספק הכנסה כספית קבועה,  נכסים מניבים מייצרים תזרים מזומנים לאורך תקופת החזקתם. נדל”ן מניב באומן מהווה הזדמנות טובה למשקיעים, שכן מדובר ברכישת נכס הניתנת  להשכרה ולקבלת החזר הכנסה קבועה מדמי שכירות הדירה באומן לתיירים המבקרים באומן בתקופת ימות השנה ובראש השנה.

 

מה חשוב לדעת טרם רכישת נדל”ן באומן שיניב תוצאות?

טרם רכישת נדל”ן באומן למטרות השקעה, המשקיע צריך להכיר טוב את עצמו ואת יכולתו הכלכלית לעמוד בהוצאות בלתי צפויות או במקרה  בו הנכס אינו מניב כפי שתוכנן מראש. יש להתאים את סוג ההשקעה וסוג הנכס לאופי וליכולת של המשקיע,  קיימים כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת הנכס באומן.

 

גודל הנכס הנמכר באומן, מומלץ!

הביקוש הגבוה ביותר בשוק שכירות הדירות באומן הינו דווקא לדירות קטנות בנות חדר אחד עד שני חדרים, גם בעת רכישת דירה באומן יש לקחת בחשבון את גודל הדירה אותו תרצו לרכוש, בדרך כלל הדירות המבוקשות, הם דירות בגודל של 20 מ’  30 מ’ עד 70 מ’, דירה גדולה בעלת 3 חדרים או יותר, במרבית המקרים תמשוך רק רוכשים המבוססים כלכלית.

 

תשואה כנגד השקעה

מיקום הנכס באומן הוא דבר שצריך לקחת בחשבון, על רוכש הנדל”ן באומן להחליט האם ברצונו לרכוש נכס שיניב לו את התשואה בכל תקופת ימות השנה או רק בזמני ראש השנה, נכס או דירה באומן במרכז פושקינה באומן נחשב למבוקש ביותר, ולכן דמי השכירות שניתן לגבות עליו הם גבוהים יחסית, מטבע הדברים, נכס כזה יהיה גם יקר יותר לרכישה, ככל שמתרחקים לאיזורים מרוחקים יותר מפושקינה, המחירים יורדים, בעוד הביקוש לשכירת הדירות באומן לא יורד, בפרט בתקופת ראש השנה והחגים כאשר בתקופה זו הביקוש גובר.

 

סיכום! הימנעו מסיבוך עתידי

לסיכום, ביצוע עסקה לרכישת דירה באומן או אם להיכנס לתחום נכסים והשקעות באומן וכל מה שקשור לנדלן באומן, זו עשויה להיות הזדמנות משתלמת וכדאית, לקיחת כל גורמי הסיכון מראש תאפשר רכישה בטוחה ויעילה, תוך הימנעות מסיבוכים עתידיים.

מתעניינים בהשקעות נדל”ן באומן?

יצטרפו לסיור נדל"ן באומן. 

 

למידע נוסף על ביקור באומן וסיור נדל"ן